Alergologické vyšetření

Alergologické vyšetření je soubor lékařských úkonů, které směřují k diagnostice a určení možné přecitlivělosti. Vyšetření se provádí při podezření na přehnanou imunitní reakci po styku s určitou látkou. Alergie se může projevit zarudnutím kůže, vyrážkou, otokem, sekrecí z nosu či očí, zhoršeným dýcháním nebo kombinací těchto příznaků.


Vyšetření ukáže, na které látky je daný člověk přecitlivělý a umožní mu tak vyhýbat se těmto látkám. Umožní také nastavení správné terapie.


První návštěva na alergologii je velmi důležitá a vyžaduje delší čas. Obnáší podrobné sdělení o potížích pacienta (anamnesa), objektivní vyšetření lékařem, kožní testy a jejich zhodnocení, v případě potřeby i vyšetření plicních funkcí, diagnostický závěr s případným doporučením doplňujících vyšetření, informace ohledně léčby a preventivních opatřeních.


Při tomto prvním kontaktu se vytváří důležitý vztah mezi lékařem a pacientem. Vyšetření musí probíhat v klidné atmosféře, důležitá je srozumitelná komunikace mezi lékařem a pacientem. U dětí je velmi důležité, aby je doprovázel ten, kdo o nich může poskytnout co nejvíce informací.


Pro objednání volejte naše pracoviště:

Třinec

Nemocnice Podlesí
Konská 453

Tel.: 558 304 590


 

Český Těšín
Nemocnice Č. Těšín,

pavilon G (vedle divadla)
Ostravská 783

Tel.: 724 985 863


Jablunkov
Polyfunkční dům

Bukovecká 106

Tel.: 558 337 033

 

 

 

 

 

Alergologie Frýdek-Místek